Keywords

 • Chat
 • Mynet
 • Sohbet
 • Aşk Şiirleri
 • Güzel Sözler
 • BMGK’DAN 2 RET

  BMGK’DAN 2 RET

  Oysa bu sabah Musul’un 12 kilometre uzağındaki Başika’da Türk askerinin yer alıyor olması geçmişten epeyce farklı; tamamıyla Irak’ın güvenliğiyle ilgilenen.
  Ayrıca 1 sene civarı öncesinde de benzer tartışmalar yaşandı ve bir netice çıkmadı.
  Nedeni de Türk askerinin, dönemin Musul Valisi Nuceyfi’nin çağrısı, Irak Kürdistan Yerel Idaresi ile varılan protokol ve Irak Koruma Bakanlığı’nın koordinasyonuyla orada yer alıyor olmasından kaynaklı.
  Dolayısıyla Irak parlamentosunun kararı bir birşey anlam etmiyor; protokol hükümetler aralarında yapıldığı amaçlı önce bunun imza atan tarafça iptal edilmesi gerekiyor.
  DAEŞ saldırısına karşın kampı güçlendirmek amaçlı aralık ayı içinde ek kuvvet sevk edilmesi esnasında da benzer tartışmalar yaşanmıştı.

  Uçak krizi çağında öncesinde Rusya, sonrasında Irak hükümeti konuyu 2 defa BIRLEŞMIŞ MILLETLER Güvenlik Konseyi’ne taşıdı.
  BMGK bir tanesini kabul etmedi, Irak’ın başvurusuna ise “Türkiye ve Irak hükümetleri konuyu bizzat aralarında çözsünler”kararıyla cevap verdi.
  Oysa 2014 nihayetinde bu sabah de Başbakan meydana gelen El Abadi’nin Ülkemiz gezisinde üssün nerede kurulacağına bizzat Bağdat hüküm vermişti.
  Ancak meydana gelen gelişmelerin bu defa geçmişten çeşitli bir seyretme seyretmesi ihtimali yüksek…
  Çünkü Geçmiş zamanda Rusya konuyu kaşırken, bu sabah ağırlıklı olarak İran ve üstelik AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI, Ülkemiz’nin Musul operasyonunda bulunmasını istemiyor.

  BMGK’DAN 2 RET Benzer Yazılar

  MİLLİ TAKIM’IN SEÇENEĞİ SINIRLI Elimizdeki oyunculara bakınca umutsuzluğa kapılmamak elde değil. Futbolun olmazsa olmazı koruma ve golcüdür.
  Özür dilerim SÖZDE kadın hakkı müdafaa edenler, kağıt üzerinde etikçiler, kağıt üzerinde basın mensubu geçinen müsveddeler ve ek olarak
  Uçuculuk İçin Otorinolaringolojik Bakımdan İstenilen Yeterlilik Şartları ile ilgili yararlı bilgiler Yolcular : Bariz ortada kulak ve paranazal
  Ekran kartlarının performans kriterleri ile ilgili yararlı bilgiler Günümüzde ekran kartları PC donanımları aralarında en çabuk gelişen ve
  Kadınlara Cazip Iştirak Eden Özellikler Nelerdir Kadınların erkeklerde cazip gördüğü faktörlere baktığımızda, çok sayıda ana faktör görebiliriz.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  BMGK’DAN 2 RET Etiketler