Keywords

 • Chat
 • Mynet
 • Sohbet
 • Aşk Şiirleri
 • Güzel Sözler
 • Vajinit nedir?

  Vajinit nedir?

  Vajinanın akıntı , koku , iritasyon ( tahriş ) ve kaşıntıyla karakterize iltihabi bir durumudur . Enfeksiyonlar , vajinal duş , sprey , kondom ve spermisidal ( sperm öldürücü maddeler ) benzeri kimyevi maddeler içeren ürünlerin kullanılması ve östrojen ( kadınlık hormonu ) eksikliği vajinite ne sebeple olur .

  Sağlıklı vajina ne türlü olmalıdır?

  Östrojen vajinanın üst tabakasındaki hücrelerin kalınlaşmasını sağlayarak kadınları vajinal zararlı virüslerden korumaktadır .

  Sağlıklı bir kadında vajina , vajinal florayı yaratan pekçok mikroorganizma içeren . Normal vajinal salgılar kokusuz ve renksizdir . Cinsel etkinlik , yıl , menstrual siklusun çağı , evrensel sıhhat hali ve beslenme vajinal salgıda değişikliklere sebep olabilir .

  Vajinal enfeksiyon nedir?

  Vajinal florada bulunan mikroorganizmalar arasındaki balans bozulduğunda bu mikroorganizmalardan biri ya da birkaçı pek artarak enfeksiyonlara sebep olur . Vajinal enfeksiyonlarda vajinal salgının ölçüsü , rengi ve kokusu değişir .

  Vajinal enfeksiyonlar hangi yakınmalara yol açar?

  Vajiniti olan bayanların en mühim yakınmaları , kaşınt , hassaslık , koyu rengarenk ve berbat kokulu akıntı , idrar yaparken yanma ve seks esnasında ağrıdır .

  Vajinal enfeksiyonlara hangi mikroorganizmalar ne sebeple olur?

  Mantarlar , bakteriler ve bir takım parazitler vajinal enfeksiyonlara sebep olabilir . Yakınmalar meydana çıktığında anında hekime başvurulursa kontrol ve akıntı örneğinden ifade edilecek incelemeler ile enfeksiyona sebep olan mikroorganizma saptama edilerek rehabilitasyona başlanır .

  Bakteriyel vajinozisin ( bakterilerin sebep olduğu vajinal enfeksiyonların ) belirtileri ve rehabilitasyonu nedir?

  Bakteriyal vajinozis üreme dönemindeki bayanlarda , cinsel etkinlik ya da vajinal duşların kullanımıyla vajinal florada olan değişikliklere ilişkili olarak sık sık görülür . Vajinal asiditenin azalmasına sebep olan bakteriler , berbat kokulu akıntıya ne sebeple olur . Akıntıdan edinilen örneklerden yapılmış olan analiz ile hastalığın tanısı konur ve antibiyotik rehabilitasyonu ile yakınmalar geçer .

  Bakteriyal vajinozis tedavi edilmezse ileride pelvik inflamatuvar hastalığa yol açarak infertilite ve harici hamileliğe ne sebeple olabilmektedir . Hamilelik esnasında geçirilen bakteriyal vajinozis tedavi edilmediğinde erken doğuma ve düşük ağırlıklı bebeklerin doğmasına sebep olabilir .

  Vajinit nedir? Benzer Yazılar

  Sosyeteyi sallayan aşk skandalı İş dünyasının rengarenk kişiliği ve koyu Galatasaraylı olmasıyla bilinen merhum Ekrem Dürüst ve Gül Dürüst’ün
  Deniz’in eskisini İlgi Gövsa kaptı ve Tutumlu Ebru Deniz Seki, uzatmalı sevgilisi Selim Yalın’dan ayrıldıktan 10 gün ardından İzmirli
  Ertegün çiftine manalı hediye ve Kravatını birlik forması yaptı Yardımseverlikleri ile bilinen Atlantic Records plak şirketinin sahibi Ahmet Ertegün
  Gönlüne yönelik gelin buldu Fethi Pekin’in iki aydır flört ettiği sevgilisi Zeynep Dereli ile eylül ayı içinde nikah masasına oturacağını
  Bianca bu sabah start ediniyor ve Sabancı Fashion TV’nin peşinde Emre Ergani, yaz sezonlarında dostlarını Bodrum Gölköy’de açılacak

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Vajinit nedir? Etiketler